Korzyści zdrowotne płynące z zupy - i jak ją zrobić!‍Możesz nie myśleć o zupie jako szczególnie zdrowej, ale tak naprawdę jest to doskonały wybór dla każdego, kto chce zwiększyć swoją dietę i pozostać na tropie swoich noworocznych postanowień. Nie tylko jest zupa o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości witamin, minerałów i innych składników odżywczych, ale również nie ma takiego samego wpływu na spożycie kalorii jak coś w rodzaju kanapki lub dania z makaronu. W rzeczywistości, gdy spożywane jako część zrównoważonej diety, zupa jest tak dobre dla Ciebie, że naukowcy poszli tak daleko, aby nazwać go "nowy zielony sok".

Bogaty w składniki odżywcze i witaminy

Zupa oferuje wiele korzyści dla zdrowia, dzięki witaminom i minerałom znajdującym się w jej bazowych składnikach. Brokuły, na przykład, są pełne witamin C i K, a także wielu minerałów, w tym potasu i manganu. Butternut squash jest wysoki w witaminy A, C i B-complex, a także szereg minerałów. Oznacza to, że miska zupy zrobionej z kabaczka z butternut może zaoferować zdrową alternatywę dla witaminy C i B-complex, których wielu ludzi nie dostaje wystarczająco dużo, jak również potas i mangan, które mogą pomóc wspierać zdrowy układ odpornościowy.

  • Zupa jest świetnym wyborem na danie boczne, ponieważ może być zapakowana w składniki odżywcze i niskokaloryczne w porównaniu do innych opcji.
  • Podana z kanapką, na przykład, zupa może pomóc Ci poczuć się pełniejszym na dłużej, więc jesteś mniej skłonny do podjadania i skubania niechcianych kalorii.
  • Może to być szczególnie korzystne, jeśli próbujesz schudnąć i jest jednym z powodów, dla których naukowcy nazwali ją "nowym zielonym sokiem".

Pożywny i zdrowy posiłek

Podana obok kanapki, zupa może również pomóc Ci poczuć się pełniejszym na dłużej, łagodząc uczucie głodu i zachcianki. Podczas gdy kanapka może być wysokokaloryczna, jeśli czujesz się syty, mniej prawdopodobne jest, że sięgniesz po coś innego później w ciągu dnia lub wieczorem. Może to być szczególnie korzystne, jeśli próbujesz schudnąć, ponieważ może to pomóc w zapobieganiu przejadania się i zdobywania zbędnych kilogramów. Zupa to świetna opcja dla osób szukających niskokalorycznego, bogatego w składniki odżywcze posiłku. Jest też super łatwa do zrobienia! Wystarczy posiekać kilka warzyw i dodać je do garnka z wodą. Doprowadź do wrzenia i zredukuj do gotowania na wolnym ogniu przez około 15 minut. Możesz również zamrozić niektóre z nich na później. To świetny sposób, aby uzyskać więcej witamin i minerałów w swojej diecie. W rzeczywistości, został nazwany nowym zielonym sokiem!