Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Banner Santo Padre 1024x533

 

Kościół gromadzi się wokół papieża Franciszka, który obchodzi swoje 81. urodziny. Zarówno słowa jak i czyny papieża inspirują świat pokornym przesłaniem o współczuciu, nadziei i pokoju.

Jorge Maria Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w Argentynie. Rodzina, w której się wychowywał, pochodziła z Włoch. 13 grudnia 1969 przyjął święcenia kapłańskie, a 28 lutego 1969 został biskupem Buenos Aires. 13 marca 2013 roku został wybrany na nowego papieża i przyjął imię Franciszek – ku czci św. Franciszka z Asyżu. Stając się pierwszym latynoamerykańskim papieżem, podjął nowe wyzwanie przewodzenia Kościołowi Katolickiemu.

Papież Franciszek w 2013 r., podczas XXVIII Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Rio, skierował do młodych ludzi przesłanie, prosząc ich, by poświęcili się służbie Kościołowi, by byli uczniami-misjonarzami, pozwalając Chrystusowi wejść w ich życie, aby ziarno Jego Słowa wykiełkowało i wzrastało w nich; prosił także młodych, aby stawiając bez lęku czoła wszystkim wydarzeniom życia, dawali świadectwo swojej wiary.

Podczas ŚDM, które odbyły się w Krakowie w 2016 r., papież podkreślił na nowo swoje przesłanie do młodych, budząc ich i nawołując, by nie byli młodymi śpiącymi i by nie czynili ze swego życia kanapy, ale wierzyli, że szczęściem jest : „przejść przez świat pozostawiając ślady, podążając za Jezusem, który wzywa nas do patrzenia w górę i realizowania marzeń".

W tym roku, podczas swojej podróży do Kolumbii Franciszek ponownie nawoływał młodych ludzi, aby nie dali się ograbić z radości i nadziei, aby nie bali się przyszłości, wielkich marzeń, mierzenia bardzo wysoko, ale by zawsze czyniąc to mieli Jezusa Chrystusa w swoim życiu.

Pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” papież Franciszek będzie obchodził XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku. W orędziu na te ŚDM papież poleca młodym iść trzymając się ręki Maryi, poruszającej się poprzez wiarę, która jest sercem całej historii naszej Matki. „Bóg wzywa cię, ponieważ zna całą tę miłość, którą jesteś w stanie ofiarować i wie, że dzięki tej miłości możesz zostawić twoje ślady w historii, Kościele i społeczeństwie, które ich potrzebuje”.

Módlmy się, aby papież Franciszek kontynuował swój pontyfikat, prosząc dla niego, poprzez ręce Maryi, o światło Ducha Świętego na dalsze głoszenie Ewangelii.

Ojcze Święty Franciszku, Panama czeka na Ciebie z otwartymi ramionami podczas naszego spotkania z Chrystusem w roku 2019, na które podążamy trzymając się ręki Maryi.

Źródło panama2019.pa/ tłum.: am

Gantry 5