Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

fotoindigena2

 

Z dużą radością zapowiadamy utworzenie „Wioski Indiańskiej” podczas Festiwalu Młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie. Wioska Indiańska znajdować się będzie w Parku Omara, od wtorku 22 stycznia do piątku 25 stycznia 2019 r. Młodzi autochtoni z całego świata dzielić się będą bogactwem swoich kultur oraz bogactwem różnych, im właściwych, sposobów życia i przeżywania wiary chrześcijańskiej.

W Wiosce Indiańskiej pielgrzymi ze świata zobaczą przedstawienia muzyczne, tańce, warsztaty rzemiosła ludowego, odnajdą świadectwa młodych autochtonów, a także wystawy ukazujące wiarę i bogactwo kulturowe ludów miejscowych oraz ich walkę o ochronę Wspólnego Domu – Ziemi.

Poniżej zamieszczamy kilka świadectw naszych braci Indian, biorących udział w tym cennym przedsięwzięciu.

„Wioska Indiańska tworzy ważną przestrzeń, w której światu przedstawiamy naszą kulturę i tradycję odziedziczoną po przodkach. Dlatego czuję duże zadowolenie, że mamy tę możliwość”.

Rafael Mitre, lud Ngäbe

„Wioska Indiańska umożliwia przyjęcie tego ważnego zaproszenia ze strony Papieża Franciszka podczas ŚDM 2016 w Krakowie - wezwania do nauki od naszych dziadków, do zrozumienia naszego pochodzenia i do zachowania go.”

Emilda Santo Montezuma, lud Ngäbe

„Chcę wyrazić moją wdzięczność za to przedsięwzięcie. To miejsce na terenie miasta bez wątpienia pozwala nam współdziałać z innymi braćmi Indianami i dzielić się z pozostałymi młodymi ludźmi wartością naszych kultur. Chcemy zaprosić wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w naszym bogactwie kulturowym, duchowym i dziedzictwie, które nam pozostawili nasi dziadkowie, bo bez nich jesteśmy niczym.”

Wilfredo Mitre Santos, lud Ngäbe

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Wioski Indiańskiej i pięknego doświadczenia dziedzictwa młodych autochtonów z całego świata!

 

Źródło:panama2019.pa

 

Gantry 5