Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

WhatsApp Image 2018 04 15 at 7.23.45 AM 1024x682

 

14 kwietnia 2018 r. odbyła się wielka Wigilia Spotkania ŚDM Panama 2019 pod hasłem „Młody człowieku, nie lękaj się!”. W ten sposób rozgrzewka przed ŚDM już się rozpoczęła. Na parkingach wokół stadionu Rommel Fernández, czyli w miejscu, w którym odbywało się to wielkie czuwanie, spotkać można było setki młodych ludzi, przybyłych z różnych części kraju. Z radością i z pogodą ducha, w rytmie katolickiej zumby młodzi rozstawiali swoje namioty, aby spędzić właśnie tam noc z soboty 14 na niedzielę 15 kwietnia i uczestniczyć w spotkaniu Eucharystycznym.

Inauguracji tego spotkania przewodniczył arcybiskup Panamy Jose Domingo Ulloa w towarzystwie nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Mirosława Adamczyka oraz Manuela Ochogavia, biskupa  Colón, odpowiedzialnego za krajowe duszpasterstwo młodzieży.

 

Chcę rozpocząć to czuwanie, wspólnym dziękowaniem Bogu. Pragnę pozdrowić całą młodzież Panamską, z każdej z naszych prowincji, które są tutaj dzisiaj reprezentowane. Wy jesteście tym świeżym powiewem, którego potrzebuje Kościół i którego potrzebuje Panama - powiedział arcybiskup Ulloa.

Dziękuję nuncjuszowi apostolskiemu arcybiskupowi Mirosławowi, który reprezentuje papieża Franciszka. Prosimy, aby przekazał papieżowi, w jaki sposób młodzi Panamczycy przygotowują się na jego przyjęcie, a także na przyjazd tysięcy młodych, którzy będą z nami. Ta noc to tylko wstęp do zbliżającej się niezapomnianej nocy, którą będziemy razem przeżywać 26 stycznia 2019” - podkreślił panamski arcybiskup.

 

Podobnie, arcybiskup Mirosław przekazał pozdrowienia papieża Franciszka skierowane do wszystkich młodych:

Młodzi, nie lękajcie się! Myślę, że najlepszą formą przygotowania się na ŚDM jest Eucharystia, podczas której wszyscy spotykamy się wokół naszego Pana Jezusa Chrystusa, wszyscy dzielimy się tym samym Chlebem Eucharystycznym. Drogą, którą podążamy jest prawda, w którą wierzymy: On jest naszym zmartwychwstaniem i jest naszą nadzieją. Jestem przekonany o sukcesie ŚDM przygotowanym dzięki młodzieży panamskiej.

Szacuje się, że w spotkaniu wigilijnym wzięło udział ponad 2000 młodych ludzi. Większość z nich pozostała na miejscu przez całą noc aż do niedzielnego poranka, aby wziąć udział w Spotkaniu Eucharystycznym, któremu przewodniczył abp Jose Domingo Ulloa Mendieta.

Młodzi nie przegapili możliwości udziału w przygotowaniach do tego spotkania z Chrystusem i czerpania radości z uczestnictwa w towarzyszących mu koncertach. Podczas czuwania wystąpiła peruwiańska grupa muzyczna „Las Siervas”. Zachwyciła ona uczestników swoimi pięknymi piosenkami, a jej występ był dobrą okazją nie tylko do przygotowania się do ŚDM, ale także do spędzenia czasu z rodziną.

 

Źródło:panama2019.pa/tłum.: K.C.

Gantry 5