Do ŚDM w Panamie pozostało:

PL Transportation

 

 

Transport publiczny: autobusy i metro

Autobusy (tzw. Metrobus)

Autobusami miejskimi, możesz dotrzeć w każde miejsce w mieście. Przystanki znajdują się zarówno przy ulicach głównych jak i przy mniejszych przecznicach Płatności dokonuje się za pomocą Karty Miejskiej, którą można zakupić na dworcu Albrook lub na niektórych stacjach metra za 2 $. Za każdą podróż autobusem płaci się 0,25 $ (linie jadące Corredor Norte y Corredor Sur są droższe, podróż kosztuje 0,75 $).

Transport z lotniska

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Tocumen pielgrzymi, którzy wynajęli autobusy, aby dotrzeć do parafii, powinni dostać się pieszo na parking nowego terminalu. Firmy transportowe będą mogły korzystać z tego parkingu po otrzymaniu przepustki wjazdowej od Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Pielgrzymi, którzy nie mają umówionego wcześniej transportu autobusowego, mogą korzystać z autobusów jadących do stacji 2. linii metra Corredor Sur. Należy wówczas na lotnisku nabyć Kartę Miejską, która pozwoli na opłacenie przejazdów. Zalecamy sprawdzenie godziny funkcjonowania komunikacji publicznej w dniu podróży.

Metro

Aby móc korzystać z metra, podobnie jak w przypadku autobusów, należy zakupić Kartę Miejską na Dworcu Albrook lub na niektórych stacjach metra za 2 $. Każda podróż metrem kosztuje 0,35 $.

Jak dotrzeć na wydarzenia centralne?

W każdej parafii będzie osoba odpowiedzialna za transport, która na bieżąco będzie pomagać w przemieszczaniu się na poszczególne wydarzenia ŚDM w Panamie.

 

Godziny pracy metra

Od 22 do 25 stycznia

od 5 rano do 2 w nocy dnia następnego.

26 do 28 stycznia – podczas wydarzeń centralnych

od 5 rano w sobotę 26 stycznia bez przerwy do 2 w nocy w poniedziałek 28 stycznia.

 

Uwaga:

Pielgrzymi z pakietami A1+ i B1+, mogą korzystać z metra jeszcze następnego dnia (poniedziałek 28 stycznia).

 

Transport z Panamy Zachodniej

Pielgrzymi, których katechezy odbywać się będą w Panamie Zachodniej będą mieli zapewniony transport przez Lokalny Komitet Organizacyjny, z miejsca katechezy do Dworca Albrook.

Aby dotrzeć na różne wydarzenia ŚDM, pielgrzym powinien skorzystać z 1. linii metra i wysiąść na stacji najbliższej miejsca do którego zdąża.

 

Zasady korzystania z metra

W oczekiwaniu na metro:

** Ze względów bezpieczeństwa należy oczekiwać za na peronie za żółtą linią.

**Po otwarciu drzwi poczekać, aż wysiadający opuszczą pojazd, dopiero wtedy wchodzić do pociągu. W ten sposób wszystkim będzie wygodniej

** Także pieszych owiązuje ruch prawostronny

** Poruszać się zgodnie z oznaczeniami wskazującymi schody prowadzące do peronów.

Zakaz:

Palenia na stacjach metra.

Jedzenia w pociągach metra.

Wchodzenia na torowisko.

Biegania na stacjach i w pociągach

Zalecenia:

** Windy znajdujące się na stacjach są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych

** Należy wyrzucać śmieci tylko w wyznaczonych miejscach.

 

Gantry 5