Uncategorized

Z czym kojarzą nam się wczasy na Majorce?

Przede wszystkim musimy zaznaczyć, że Majorka jest przepiękną wyspą, która cechuje się unikalnym klimatem. Turyści z różnych zakątków świata upatrzyli sobie tę urokliwą, hiszpańską wyspę, jako kierunek wczasów. A zatem, co zwiedzić na majorce? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi w tym artykule. Zapraszam do lektury.

Dlaczego Majorka nazywana jest perłę turystyczną Archipelagu Balearów?

Majorka jest miejscem wyjątkowym pod wieloma względami. Powinniśmy o tym wiedzieć, kiedy chcemy tam wybrać się z całą naszą rodziną na zasłużone wakacje. Majorka ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych miejsc dla wypoczynku, ale także zwiedzania. Miejmy tego świadomość, gdyż wybór na urlop, jakim jest piękna i słoneczna wyspa Majorka, jest z pewnością wyborem trafionym. Miejmy to na uwadze. Majorka przyciąga turystów z wszystkich zakątków świata, gdyż jest to idealne miejsce na wypoczynek. Na wyspie znajduje się wiele cudownych i pięknych plaż. Najbardziej znaną jest Playa de Alcudia. Tę upatrzyli sobie szczególnie turyści, którzy chcą świetnie spędzić czas na Majorce, poopalać się oraz kąpać się w ciepłym i błękitnym Morzu Śródziemnym. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje wyspę najlepiej. Miejsce to jest często odwiedzane przez przybyszów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów.

Co warto wiedzieć o stolicy Majorki?

Największym miastem na wyspie Majorka oraz miejscem, gdzie znajduje się najwięcej hoteli, jest właśnie Palma de Mallorca. Miasto jest cudowne, wręcz wymarzone do spędzania w nim najmilszych chwil naszego życia. Życie tętni w Palma de Mallorca praktycznie całą dobę. Jest tam wiele dobrych lokali, gdzie można zjeść smaczny posiłek i napić się. W Palma de Mallorca jest również wiele klubów, gdzie można zaszaleć. Jest to dobra wiadomość dla młodych osób, które lubią imprezować. Również dla młodych par. Palma de Mallorca liczy prawie jeden milion mieszkańców. Jest to duże miasto i bardzo atrakcyjne również pod innymi względami. Znajduje się tam na przykład znana i podziwiana przez wielu osób katedra La Seu. Jest ona jedną z najpiękniejszych budowli na całej Majorce. Co można jeszcze zobaczyć w stolicy Majorki? Warto na pewno wybrać się do Pałacu Almudaina. Jest to letnia rezydencja królewska, która została wybudowana już w X wieku. Powinniśmy odwiedzić też Basilicę de Sant Francesc. To miejsce jest wyjątkowe. Jest to gotycka świątynia. Z pewnością najznakomitsza w całej Palmie de Mallorca. Te wszystkie miejsca świadczą o niesamowitym klimacie miasta. Stolica nie bez powodu nazywana jest Perłą Majorki. Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Takie są fakty.

Dlaczego warto odwiedzić Valldemossę?

Valldemossa znajduje się w górach Sierra de Tramuntana. Jest oddalona siedemnaście kilometrów od stolicy Majorki, czyli Palmy de Mallorca. Miasteczko jest bardzo urokliwe. To co zwraca naszą uwagę, to duża liczba kamiennych domów, które są zagubione wśród zieleni. Powinniśmy także odwiedzić klasztor kartuzów, czyli Real Cartuja de Jesus de Nazaret.

Moja własna opinia na temat spędzania wczasów na Majorce?

Wcześniej wymieniliśmy wiele atrakcji turystycznych, które kojarzą się z Majorką. Dla mnie z pewnością ważny był pobyt na najpiękniejszej plaży, na jakiej kiedykolwiek byłem, czyli Playa de Alcudio. Miejsce to jest wyjątkowe. Wielu turystów lubi tam spędzać czas, odpoczywać, opalać się, z w czasie opalania na przykład czytać książkę. Plaża jest piaszczysta. Oprócz tego możemy kąpać się w krystalicznie czystym Morzu Śródziemnym. Z pewnością wrócę kiedyś ponownie na Majorkę, gdyż to miejsce jest po prostu wyjątkowe. Bez dwóch zdań.