Uncategorized

Słuchawki profesjonalne – jak je wybrać?

Różnica między słuchawkami do pc profesjonalnymi i zwyczajnymi (takimi najczęściej tanimi od mało znanych firm) jest jasna. W pierwszej kolejności różnić się będą jakością, a następnie ceną. Słuchawki profesjonalne będą miały więcej możliwości, lepsze parametry i specyfikacje. Takich słuchawek używa się w branży muzycznej, miejscach związanych z grami komputerowymi i temu podobnych czy Słuchawki usb dla graczy będą z wysokiej półki zarówno cenowej czy pod kątem parametrów i wymagań. Profesjonalne słuchawki to nie słuchawki do biura, ponieważ tu liczy się jakość nie cena w większości przypadków. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Oto kilka przykładów słuchawek na poziomie profesjonalnym za przystępną cenę.

Creative Labs Aurvana Live

To popularny model ze średniej półki cenowej o dobrych parametrach, choć tez nie szczególnie wysokich lotów. Te słuchawki nagłowne są lekkie i solidnie wykonane. Przetworniki o średnicy 40 mm zostały zrobione z kompozytów biocelulozowych. Wpięcie to jack 3,5 mm. Impedancja wynosi 32 Ohm. Nieco wyższa od standardowej jest tutaj skala pasma przenoszenia dźwięku – 10-30 000 Hz. Słuchawki wyostrzają dźwięk i sprawiają, że jest on czystszy. Są to słuchawki z mikrofonem, sprzedawane w pakiecie z dopasowanym etui, przedłużką kabla oraz adapterem stereo. Za jednym zamachem otrzymujemy wszystko, co niezbędne. Słuchawki Creative Labs Aurvana Live można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych z elektroniką, itp. Cena waha się zazwyczaj od 250 do 400 zł.

Corsair Gaming HS60 Surround Carbon

Słuchawki z mikrofonem usb Corsair Gaming HS60 to słuchawki nauszne z kablem. Podłączenie jest standardowe, czyli złącze typu jack 3,5 mm. Jednak ten model jest o tyle ciekawszy, że ma także możliwość wpięcia przez port usb. Dzięki dźwiękowi przestrzennemu, korekcji dźwięku i redukcji szumów, słuchawki gwarantują wysoką jakość dźwięku. To świetna opcja dla osób, chcących słuchać muzyki na słuchawkach. Model bardzo dobrze izoluje dźwięki z zewnątrz. Impedancja wynosi tutaj 32 Ohm, a skala przenoszenia dźwięku od 20 do 20 000 Hz. Przetworniki w tych słuchawkach na usb maja 50 mm średnicy. To eleganckie, dobrze wykonane słuchawki, gwarantujące super jakość w przystępnej cenie (średnio około 300 zł, głównie w sklepach internetowych).

Słuchawki słuchawkom nie równe, ponieważ wybór modeli, rodzajów jest ogromny i każde będą inne względem poprzednich w zależności od budżetu, jakości wykonania, parametrów czy producenta. Jeżeli szukamy słuchawek do pracy w biurze to zdecydowanie nie kierujemy się specyfikacją szczegółową, wybierając zwykłe słuchawki do pc lub słuchawki do telefonu stacjonarnego – praktyczne, najprostsze i skuteczne. Jeśli słuchawki mają służyć do większych rzeczy to stawiamy na profesjonalny sprzęt. Takiej jakości sprzęt oczywiście kosztuje więcej, ale i służy lepiej i dłużej. Można kupić przyzwoite słuchawki tego typu za kwotę 300 – 600 zł, a niekiedy nawet taniej.