Uncategorized

Nie wiesz jak prawidłowo wybierać podkład Estee lauder double wear i perfumy od Narciso Rodriguez? Poznaj kilka wskazówek, które znacznie to ułatwią!

Kupowanie perfum jest procesem trudnym, gdyż możemy napotkać po drodze na masę pułapek. Spora liczba możliwości udowadnia nam dodatkowo, że będzie trzeba poświecić na to sporo czasu. Aby udało nam się zrobić to prawidłowo, koniecznie należy dowiedzieć się co nieco o tych produktach. Musimy po prosto zrozumieć to, dlaczego niektóre perfumy do nas pasują, a inne już niekoniecznie.

Poczekajmy, aż będziemy mieli odpowiedni humor…

To nie żart. Specjaliści potwierdzają, że wybór perfum jest czymś podobnych do próbowania wina! Jeśli testujemy bowiem wysokiej jakości produkt, jak np. te od Narciso Rodriguez, musimy być wypoczęci. Dla prawidłowego odczytu poszczególnych nut zapachowych, konieczne jest posiadanie świeżego umysłu. Będąc zatem po ciężkim dniu w szkole lub w pracy, nasz poziom skupienia będzie niewystarczający, dlatego wówczas wizytę w perfumerii lepiej przełożyć. Jeśli chcemy być przy tym profesjonalni, najlepiej zrezygnować również z użycia swych dotychczasowych perfum, gdyż wszelkie zapachy mogą ze sobą się mieszać, a tego właśnie chcemy uniknąć. Pamiętajmy, że kupując renomowane produkty, jak np. podkład Estee Lauder, należy dokładnie sprawdzić źródło pochodzenia.

Potrzebna będzie nam spora dawka cierpliwości

Unikajmy podejmowania decyzji pod wpływem chwili gdyż zapach, które nas interesuje musi się idealnie wpasować w nasz gust. Dodatkowo, jednego dnia nie powinniśmy podejmować się testowania większej liczby zapachów, a trzy to zupełne maksimum. Jeśli będzie ich więcej, istnieje ryzyko, że zapachy zaczną się nam mieszać, a wówczas łatwo się po prostu pomylić. Kolejnego dnia, możemy żałować wybór, nawet jeśli były to dobre perfumy.

Kierujmy się przede wszystkim własnymi upodobaniami

Perfumy zwykle dzieli się na cztery grupy, czyli na tzw. zapachowe nuty. To te orientalne, kwiatowe, szyprowe oraz cytrusowe, gdzie najczęściej wybiera się te cytrusowe i kwiatowe. Posiadają one delikatny, lekki i orzeźwiający zapach. Ich kompletnym przeciwieństwem są perfumy szyprowe, gdyż to ciężkie zapachy, a szczególnie w związku z obecnością mchu dębowego. Orientalne perfumy przyjmują głownie zapachy korzenne, natomiast bywa, że da się w nich wyczuć również nutę kardamonu.

Kiedy już ustaliliśmy, która nuta zapachowa to ta nasza ulubiona, o wiele szybciej wybierzemy odpowiedni produkt. Problematyczne mogą okazać się wonie lekkie, gdyż mają dość podobne bazy i ciężko jest je porównywać. Stąd, jeśli znajdujemy się w perfumerii, testujmy tylko kilka zapachów.

Odpowiednia metoda testowana perfum…

W drogeriach zazwyczaj obecne są papierowe paski, które z założenia mają być spryskiwane perfumami przez klientów. Pamiętajmy, że taki sposób jest kompletnie niemiarodajny, a znacznie lepiej będzie wykorzystać do tego swój własny nadgarstek. Dzięki temu, będziemy mogli przekonać się, jak faktycznie pachną dane perfumy. Nie decydujmy się na wąchanie perfum w większej ilości podczas jednej wizyty w perfumerii. Jeśli jesteśmy zagubieni wśród produktów, najlepiej poprosić o pomoc pracownika drogerii, który chętnie nakieruje nas na odpowiednie zapachy.

Nie zamykajmy się tylko do jednej firmy perfum. Jest to bowiem działanie, które nas bardzo ogranicza i skazuje nas na spore koszty, gdyż produkty od znanych marek nie jawią się jako najtańsze. Kiedy pragniemy, aby nasze perfumy posiadały oryginalny zapach, warto sporo eksperymentować i testować produkty z bardzo szerokiej grupy.