Uncategorized

Luksusowe Alfa Romeo w wynajmie długoterminowym – poznaj zasady tej metody finansowania pojazdu

Już od jakiegoś czasu możemy na naszym rodzimym rynku spotkać oferty wynajmu długoterminowego, natomiast dopiero niedawno zaczął on zyskiwać na popularności. Dla klienta jest to przede wszystkim ciekawa alternatywa dla klasycznej wersji leasingu, zakupu za gotówkę, a czasami też i kredytu. Klienci nie zawsze są zgodni co do tego, że jest to najlepsza forma finansowania pojazdów, stąd rekomenduje się, aby dowiedzieć się o tej metodzie nieco więcej.

Przez co możemy rozumieć hasło – wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodów to szansa, aby użytkować pojazd w zamian za regularne opłacanie comiesięcznego czynszu. Jego wysokość stanowi umowa i kilka aspektów. Kiedy naszym zainteresowaniem jest chociażby nowy model Alfa Romeo wynajem długoterminowy będzie szansą, aby pozyskać takie auto. Bywa, że błędnie zestawiamy ze sobą tę opcję z leasingiem, a rozwiązania te różnią się od siebie. W leasingu, nigdy nie otrzymamy tak rozbudowanego pakietu dodatkowych usług, które zmniejszają nasze koszty. Co więcej, w wynajmie nie ma wymogu dokonywania wpłaty własnej, a to wypożyczalnia zajmuje się formalnościami.

Mimo wielu zalet, wykupienie pojazdu nie będzie tutaj korzystny rozwiązaniem, gdyż okaże się to wyjątkowo kosztowne. Znacznie lepiej zdecydować się na to, kiedy końca dobiega leasingowa umowa, ponieważ mamy wówczas szansę na uzyskanie preferencyjnych warunków.

Najem długoterminowy dla firm, ale czy tylko dla nich?

Prawdopodobnie większość osób wskazałaby, że najem długoterminowy to rozwiązanie skrojone pod działalność gospodarczą, a tak naprawdę mogą z tego skorzystać też osoby prywatne. Dla przedsiębiorcy będzie to okazja, aby jego koszty z tym związane były stabilne, a co więcej formalnościami zajmie się wypożyczalnia. Klient indywidualny wcale nie musi obawiać się swoją zdolnością kredytową i dostanie do użytku pojazd, bez względu na to. Nie da się ukryć, że zarówno dla firmy, jak i dla osoby prywatnej przeniesie to wiele korzyści. Każdy klient podkreśla fakt, że opcja ta stabilizuje jego wydatki. Miesięczny czynsz to wypadkowa długości umowy, a także modelu samochodu na jaki postawimy.

Musimy jednak liczyć się z faktem, że firma finansująca może narzucić nam pewne limity, które dotyczą ograniczenia maksymalnego przebiegu, jaki może uzyskać pojazd przez rok, bądź też przez miesiąc. Przekroczenie limitu, oznacza automatycznie naliczenie dodatkowych opłat. Warto uniknąć takich sytuacji, a pomoże nam w tym, dokładne czytanie umowy przed jej podpisaniem. Kiedy będziemy już oddawać samochód na koniec umowy, wypożyczalnia będzie wymagała, aby ten znajdował się w zadowalającym stanie, dlatego przez cały okres umowy musimy o niego wyjątkowo dbać. W związku z tym, nie możemy dopuścić do sytuacji, że samochód będzie przez nas nadmiernie eksploatowany.