Uncategorized

Leasing operacyjny – najlepsza opcja 

Leasing operacyjny cieszy się obecnie ogromną popularnością zarówno wśród początkujących przedsiębiorców, jak i firm, które działają na rynku już od wielu lat. Dlaczego? Bo jest to opcja niezwykle korzystna i bardzo wygodna. Dzięki temu można kupić nowy samochód po bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli zależy Ci na zakupie samochodu po cenie dużo niższej, niż jego wartość rynkowa, to leasing będzie doskonałym wyborem.

Zalety leasingu

Leasing będzie doskonałą opcją w zakresie finansowania środków trwałych, jeśli zależy nam na wdrożeniu nowych rozwiązań oraz rozwoju biznesu przy minimalnym zaangażowaniu własnego kapitału. Po pierwsze to dużo szybszy i łatwiejszy sposób na uzyskanie dodatkowych środków na zakup samochodu. Firmy leasingowe są bardzo otwarte i zazwyczaj są dość elastyczne odnośnie przydzielania takiego wsparcia. W przypadku chęci zaciągnięcia kredytu firmowego nie byłoby to takie proste. W tym wypadku firma musi posiadać odpowiednie dochody oraz staż działalności. Poza tym procedury przyznawania kredyt są bardziej skomplikowane, trzeba skompletować dużo dokumentów oraz uzbroić się w cierpliwość zanim bank podejmie decyzję, czy udzielić nam kredytu. Jaki samochód wziąć w leasing? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale najbardziej opłaca się brać w leasing drogie samochodu. Dobrą opcją będzie na przykład dacia leasing, to samochód niezwykle wygodny i dostępny w wielu wariantach. Można dopasować go do swoich potrzeb i oczekiwań firmy. Dacia w leasing od jakiegoś czasu cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż jest to auto solidne i bezawaryjne, takie samochody wybierane są najchętniej przez przedsiębiorców. Podsumowując decydując się na Dacię w leasingu możemy liczyć na elastyczne warunki uzyskania finansowania, prostsze procedury, a także możliwość wliczenia rat leasingowych do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. 

Wady leasingu

Oczywiście leasing ma także swoje ciemne strony, na przykład fakt, że dopóki nie spłacimy wszystkich rat leasingowych to przedmiot tak naprawdę nie należy do nas. Co więcej, trzeba liczyć się z tym, że w trakcie trwania umowy leasingowej mogą przytrafić się nam różne nieprzewidziane sytuacje na przykład usterki czy większe szkody, w tym wypadku to do naszych obowiązków będzie należało opłacenie kosztów naprawy. Nawet, jeśli stracimy z jakichś powodów przedmiot leasingu, to niestety raty będziemy musieli spłacić do końca. Jeżeli nie będziemy wywiązywać się z warunków umowy, wówczas leasingowany przedmiot może nam zostać odebrany przez firmę leasingową, co więcej mogą zostać nałożone na nas sankcje.

Podsumowując leasing nie jest złym rozwiązaniem, bo dzięki temu bez inwestowania własnych zasobów finansowych można zyskać pojazd firmowy, który niekiedy jest niezbędnych narzędziem pracy. Dacia w leasingu czy samochód innej marki zakupiony w ten sposób będzie dużo tańszy, niż wynosi jego wartość rynkowa, co jest dużym plusem. Oczywiście przed podjęciem współpracy z firmą leasingową, warto sprawdzić jej wiarygodność oraz opinie, jakie ma wśród klientów. Dzięki temu można zyskać pewność, że podejmujemy współpracę z dobrym leasingodawcą.