Uncategorized

Jak pozyskać samochód – abonament czy inna forma finansowania?

Aktualnie rynek samochodowy jest na tyle rozbudowany, że mamy niezliczoną ilość opcji, jeżeli chodzi o sposoby pozyskania auta. Najczęściej sięgamy po tzw. pojazdy z drugiej ręki, które spotkamy na różnego typu giełdach samochodowych, czy też aukcjach internetowych. Niektórzy wybierają bardziej kosztowny wariant i kupują jedynie auta nowe, którymi samodzielnie wyjeżdżają z salony konkretnej marki. Niestety – nie każdy może pozwolić sobie na tak duży wydatek.

Bez względu na cel, kiedy potrzebny jest nam samochód abonament jawi się obecnie, jako jedna z najlepszych opcji pozyskania pojazdu. Co więcej okazuje się, że opcja ta ma zdecydowanie więcej zalet, niżeli popularniejsze kupno używanego auta, czy też kredyt samochodowy, zakup w salonie za gotówkę oraz leasing.

Co jest charakterystyczne dla auto abonamentu?

Klienci, którzy mieli już do czynienia z abonamentem samochodowym, doceniają przede wszystkim fakt, że odpada im wiele obowiązków oraz opłat, gdyż wszystkim zajmuje się firma, która świadczy usługę abonamentową. Otóż takie kwestie jak ubezpieczenie, rutynowe przeglądy, sezonowa wymiana kół, naprawy itp., leżą po stronie usługodawcy.

Zasady na jakich użytkowane jest auto w abonamencie są jasne i bardzo korzystne. Musimy wybrać odpowiedni model pojazdu, jego wyposażenie, jednostkę silnikową, rodzaj skrzyni biegów, a także zdecydować się na pewne warunki. Przede wszystkim jest to długość obowiązywania umowy, która zaczyna się już od dwunastu miesięcy. Bardzo ważny jest też limit kilometrów. Im jest on mniejszy, tym mniejsza będzie nasza comiesięczna opłata abonamentowa. Należy też mieć na uwadze fakt, że w czynsz wliczone jest już ubezpieczenie, a także ewentualny serwis auta, w wypadku nieprzewidzianej awarii, czy też wymiany elementów eksploatacyjnych. Jedyne na co należy uważać, to trzymanie się limitu kilometrów. Po jego przekroczeniu, mogą pojawić się dodatkowe koszty.