Uncategorized

Czym jest drenaż limfatyczny?

Pomimo tego, że pojęcie drenażu limfatycznego pojawia się bardzo często, to wielu z nas nadal nie wie, z czym ma do czynienia. Co skrywa się pod jego pojęciem? Sprawdzamy!

Drenaż limfatyczny występujący również pod pojęciem masażu limfatycznego jest rodzajem zabiegu z działu fizjoterapii. Jeśli zgłębimy jego pojęcie, to dojdziemy do wniosku, że drenaż limfatyczny wykonuje się w celu poprawy przepływu krwi oraz limfy.

Tego typu zabiegi zalecane są osobom, u których dochodzi do bólu kończyn dolnych lub kończyn górnych, ale również wtedy, gdy występują obrzęki limfatyczne. Jednak warto wspomnieć, że drenaż limfatyczny niesie ze sobą o wiele więcej korzyści, więc każdy, kto się na niego zdecyduje, może dobroczynnie wpłynąć na swój organizm, zrelaksować się i odprężyć, a przy tym wspomóc walkę ze zbędnymi kilogramami, jak również z cellulitem.

Podsumowując, choć drenaż limfatyczny jest zalecany głównie tym, którzy zmagają się z różnego typu przypadłościami, to wcale nie jest powiedziane, że osoby chcące cieszyć się dobrym zdrowiem, czy wyglądem, też nie mogą się na niego zdecydować. Warto o tym pamiętać, bo drenaż limfatyczny ma bardzo szerokie działanie.