Uncategorized

Co warto wiedzieć o artykułach medycznych?

Są one podstawowymi artykułami medycznymi, które powinny znaleźć się we wszystkich zakładach pracy. Na przykład mamy na myśli apteczkę pierwszej pomocy. Jednak artykułów medycznych jest znacznie więcej. Mogą to być różne opatrunki, rękawiczki oraz specjalne odzież medyczna. Wszystko to ma zastosowanie w dziedzinie medycyny. Czasami zdarza nam się błędnie określać medyczne artykuły. W tym wpisie opowiemy sobie precyzyjniej na temat artykułów medycznych.

Co mieści się w grupie artykułów medycznych?

Najczęściej skojarzenia odnoszą się do tych produktów, które możemy spotkać na przykład w aptece. Otóż, artykuły medyczne to także produkty z szeroko rozumianej branży produktów związanych z BHP. Powinniśmy mieć tego świadomość. Nie chodzi tylko o materiały służące bezpośredniemu zastosowaniu w udzielaniu pierwszej pomocy, kiedy pojawi się wypadek.

Jakie produkty zaliczamy do artykułów medycznych?

W ofercie produktów znajdziemy na przykład rodzaje rękawiczek różnego typu, czepki polipropylenowe, ochraniacze wykorzystywane w obuwiu, półmaski służące wspomaganiu sztucznego oddychania oraz zimne kompresy. Jak widać wybór jest spory. Stosowanie artykułów medycznych jednorazowego użytku jest koniecznością podyktowaną przede wszystkim względami higienicznymi. Wtedy możemy zachować wymaganą higienę. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa stosowania artykułów medycznych. Wszystkie one muszą posiadać niezbędny atest oraz zostać zatwierdzone do użytku. W przypadku artykułów medycznych ma to ogromne znaczenie. Nie możemy pod żadnym pozorem narażać własnego zdrowia. Zdrowie jest najważniejsze i musimy zdawać sobie z tego sprawę w przypadku stosowania różnych produktów medycznych.