Uncategorized

Co sprawi, że uda się nam wybrać odpowiedni telefon konferencyjny dla naszego biura?

Kiedyś, spore odległości bardzo utrudniały kontakt międzyludzki natomiast dziś, dzięki telefon konferencyjnym możemy organizować spotkania biznesowe bez żadnego problemu. Jest to rozwiązanie wyjątkowo wygodne, a jednocześnie sporo na tym oszczędzamy. Przed kupnem takiego urządzenia, powinniśmy jeszcze przekonać się, który model okaże się najlepszy, co warunkuje przynajmniej kilka kwestii.   

Zwiększ efektywność pracy, za pomocą tylko jednego urządzenia

Jeżeli na wyposażeniu firmy znajduje się telefon konferencyjny, możemy znacząco zredukować liczbę wyjazdów służbach, a jak wiadomo – mniejsza ilość podróży samochodem jest bardzo dobrą wiadomością dla środowiska naturalnego. Kiedy chcemy, aby organizowane przez nas konferencje nie napotykały na żadne przeszkody, warto sięgnąć po urządzenia, dzięki którym uzyskamy najwyższą jakość dźwięku i połączymy ze sobą dużą liczbę rozmówców w jednym czasie.

Musimy liczyć się z tym, że konferencyjny telefon jest nieco inny niż ten biznesowy, a to z uwagi na nieposiadanie słuchawek. Jeśli zaopatrzymy go w głośniki i mikrofon z zasięgiem 360 stopni, jeszcze bardziej zwiększymy liczbę osób, które mogą wziąć udział w rozmowie. Istnieje wiele modeli tego typu telefonów, dlatego koniecznie musimy się dowiedzieć, co warunkuje odpowiedni wybór takiego urządzenia.

Pomieszczenie przeznaczone do konferencji – rozmiary…

Przed wyborem odpowiedniego telefonu, koniecznie zorientujmy się, które z naszych pomieszczeń najlepiej nadaje się do organizowania wideo i telekonferencji. Niekiedy z konieczności będzie musiał być to nasz mały gabinet, a czasami ogromna aula na wiele osób. W związku z tym, mobilność urządzenia bywa istotnym aspektem, dlatego nie zaszkodzić wybrać takie, które posiada łączność bezprzewodową. Konferencyjne telefony zawsze posiadają swój konkretny zasięg, a to wpływa na to, w jakiej odległości od aparatu muszą znajdować się uczestnicy rozmowy. Jeśli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem, 2-4 metrowy zasięg będzie już w porządku. Kiedy to jednak o wiele większa sala, czasami nie obędzie się bez dodatkowych mikrofonów, które zbierają dźwięk z większej odległości. Zamontowanie głośników i mikrofonów sprawi dodatkowo, że zasięg będzie zwiększony.

Liczba uczestników konferencji…

Od zasięgu urządzenie zależy to, jaka liczba osób będzie mogła wziąć udział w konferencji. Zapoznanie się ze specyfikacją sprzętu, powinno odbyć się jeszcze przed zakupem. Okazuje się, że niektóre modele pozwalają na udział kilku, a inne nawet kilkudziesięciu osób! Zasięg niekiedy wymaga zwiększenia lub ograniczenia, natomiast dokonamy tego za pomocą zestawu głośnomówiącego, który z łatwością podłączymy do laptopa bądź smartfona.

Telefon konferencyjny i jego podłączenie do sieci

Z uwagi na dostosowanie do każdego rodzaju infrastruktury, telefony konferencyjne uda się nam podłączyć bez jakichkolwiek problemów. Spotkamy mnóstwo modeli, a jedna z opcji to np. telefony IP, które opierają się na technologii VoIP i sieci internetowej. Rozwiązaniem okażą się także analogowe telefony w sieci tradycyjnej, czy też telefony w sieci GSM na kartę SIM.