Uncategorized

Co powinniśmy wiedzieć o rehabilitacji kolana?

Musimy wiedzieć, że rehabilitacja, która dotyczy stawu kolanowego, jest po prostu rehabilitacją funkcjonalną, która jest ukierunkowana na zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych. Przede wszystkim chodzi o szybki i prawidłowy powrót do sprawności ruchowej u pacjenta oraz do normalnego i poprawnego funkcjonowania w codziennym życiu, zarówno sportowym, jak i zawodowym. Gdy staw kolankowy wymaga usprawnienia, wtedy konieczna jest właściwa rehabilitacja. Musimy o tym pamiętać.

Czym jest skuteczna rehabilitacja, gdy chodzi o kolano?

Na pewno muszą zostać wykonane różne zabiegi. Mówimy o zabiegach terapii manualnej oraz o specjalistycznych ćwiczeniach, które mają wzmacniać nasze mięśnie, które otaczają staw kolanowy. Rehabilitacja oznacza również skuteczne zmniejszenie różnych dolegliwości, takich jak bóle stawu. Otóż, rehabilitacja kolana jest możliwa, jeśli skorzystamy z usług profesjonalnych i doświadczonych rehabilitantów. Wtedy szybko wrócimy do zdrowia i będziemy mogli cieszyć się każdym dniem. Na pewno musimy wiedzieć, czy rehabilitant posiada nowoczesny sprzęt do fizykoterapii. Do zabiegów fizykoterapeutycznych zaliczyć możemy elektrolecznictwo, sonoforezę oraz laseroterapię. Jest to cenne i konieczne uzupełnienie manualnej terapii.

Dlaczego warto rehabilitować kolano w domu?

Jakie korzyści niesie za sobą rehabilitacja, która dotyczy uszkodzonego kolana, która wykonywana jest w domu. Na pewno musimy wiedzieć, że rehabilitacja domowa kolana oznacza dla pacjenta sporą wygodę. Oprócz tego pacjent sam decyduje, w jakich godzinach ma odbyć się rehabilitacja. Szybkość jej jest wymagane. Dodatkowo wymieńmy jeszcze oszczędność czasu oraz oszczędność pieniędzy. Wynika to z faktu, że większość fizjoterapeutów nie pobiera żadnych opłat za dojazd do pacjenta. Wobec tego pacjent oszczędza na benzynie. Musimy wymienić jeszcze jedną ważną korzyść, jaka wynika z rehabilitacji w domu. Po zabiegach rehabilitacyjnych potrzebny jest nam odpoczynek, gdyż staw musi się prawidłowo regenerować.

W jakiej sytuacji powinniśmy udać się na rehabilitację kolana?

Na pewno wtedy, kiedy doskwiera nam ból kolana. Możemy wykonywać ruch w stawie, na przykład robiąc głębokie przysiady oraz możemy sprawdzić, czy nie odczuwamy bólu oraz czy nie słychać różnych trzeszczeń. Gdy pojawi się ocieplenie stawu lub obrzęk, wtedy występuje pewna patologia. Gdy kolano jest zablokowane i nie jesteśmy w stanie go prawidłowo wyprostować lub też zgiąć, wtedy wymagana będzie rehabilitacja kolana. Musimy być tego świadomi. Doświadczony rehabilitant sprawi, że po kilku tygodniach znów będziemy mogli cieszyć się prawidłowym działaniem kolana.