Uncategorized

Segmentowe bramy garażowe

Jeśli chce się pozyskać bramy do garażu, które są wygodne w obsłudze dobrym rozwiązaniem jest postawienie na wersje segmentowe. Tego typu bramy mogą być wybierane w wersji bocznej oraz górnej. Pozwala to wybrać takie model, który jest odpowiednio dopasowany do konkretnego garażu.

Jakie zalety posiadają segmentowe bramy?

Najczęściej bramy garażowe Katowice są wykonane z profili ze stali ocynkowanej. Takie profile mogą mieć różną grubość. Jednocześnie są one pokrywane różnymi typami materiałów, gdzie wykorzystywana jest między innymi blacha stalowa. Taki materiał może być wykończony choćby:

– farbą proszkową,

– okleiną z tworzywa sztucznego,

– drewnem,

– aluminium.

Pozwala to zdecydować się na takie wykończenie, które zapewni dopasowany sposób prezentowania się bram garażowych. Dodatkowo zastosowanie wypełnienia pozwala zapewnić zwiększoną izolację, czyli ochronę przed uciekaniem z garażu ciepła. Jest to ważne szczególnie w garażach, które są ogrzewane. Do wypełnienia stosowane są pniaki poliuretanowe lub styropian.

Różne przetłoczenia stosowane w bramach

Decydować można się na bramy garażowe, w których zastosowano różne typy przetłoczeń. Wykorzystywane są między innymi przetłoczenia poziomie typu szerokiego, przetłoczenia kasetonowe. Przetłoczenia pozwalają zapewnić lepszy sposób prezentowania się bram w klasycznych wnętrzach. Postawić można również na wersje, w których nie ma przetłoczeń, czy też w których zastosowano profilowanie, które znacznie lepiej będzie prezentować się w nowoczesnych architektonicznie budynkach.