Uncategorized

Przyczyny problemów ze wzwodem

Problemy z erekcją mogą przytrafić się każdemu mężczyźnie bez względu na wiek. Nie warto jednak przesadnie się tym przejmować, gdyż szacuje się, że co 3 mężczyzna doświadcza takich epizodów. Nie jest to oczywiście jednoznaczne z impotencją. Dla wielu facetów kłopoty z osiągnięciem wzwodu to bardzo wstydliwy problem, którego unikają jak ognia. Z czasem taki stan rzeczy może prowadzić do frustracji, w skrajnych przypadkach do depresji i całkowitej rezygnacji z aktywności seksualnej. Jakie są przyczyny problemów ze wzwodem? Czy  tabletki na erekcje mogą pomóc?

Czemu pojawiają się zaburzenia erekcji?

Aby mogło dojść do erekcji musi pojawić się bodziec na przykład doznanie dotykowe, słuchowe lub wzrokowe lub świadomość zbliżenia. Gdy zostaje pobudzony ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowy, wówczas rozszerzają się tętnice i ciała jamiste członka wypełniają się krwią. Jeżeli mężczyzna nie można uzyskać wzwodu, wtedy mówi się o dysfunkcji seksualnej. Gdy taki stan rzeczy nie jest przewlekły, wówczas można mówić o zaburzeniu, gdy każda próba zbliżenia kończy się fiaskiem to mężczyzna cierpi na impotencję. Szacuje się, że na zaburzenia wzwodu cierpi 150 milionów mężczyzn na całym świecie, w Polsce ta liczba sięga 1,5 miliona, choć oczywiście nie każdy się leczy, więc statystyki mogą kłamać. Niekiedy takie problemy są powiązane z dużo poważniejszymi chorobami na przykład nadciśnieniem, chorobami serca, arytmią itp. To, dlatego nie warto bagatelizować zaburzeń wzwodu, gdyż może być to objaw choroby. Niekiedy przyczyną jest po prostu przemęczenie oraz stres, w tym wypadku wystarczy się porządnie wyspać i odpocząć. Powodem może być także niezdrowy tryb życia – zła dieta, brak ruchu, przyjmowanie niektórych leków. Ważne jest dobre rozpoznanie. Wówczas można zdecydować się na przyjmowanie tabletek na erekcję.

Jakie tabletki na erekcję przyjmować?

Obecnie w ofertach firm farmaceutycznych są ziołowe tabletki na erekcję bez recepty oraz nieco mocniejsze specyfiki, które przepisuje lekarz. Gdy zależy nam na natychmiastowych efektach, wybierajmy środki na erekcję zawierające składnik aktywny w postaci sildenafil, przy czym warto skonsultować się z lekarzem przed ich zażyciem. Jeśli mężczyzna ma problemy z sercem, krążeniem czy przyjmuje leki, najlepiej zdecydować się na wizytę ze specjalistą, który poleci odpowiednie tabletki i zleci dawkowanie. Oczywiście na rynku dostępnych jest dużo ziołowych preparatów na erekcję, więc jest w czym wybierać. Najważniejsze jest to, aby wybrany środek pochodził od renomowanego producenta. Unikajmy korzystania z aukcji internetowych, na których można znaleźć tabletki na potencję wątpliwej jakości, które nie tylko nie będą skuteczne, ale mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia.