Do ŚDM w Panamie pozostało:

zasady

Grupy z Polski pragnące wziąć udział w Dniach Diecezji w diecezji Chitré mogą zapisać się wyłącznie poprzez zgłoszenie się do Krajowego Biura Organizacyjnego Światowe Dni Młodzieży. Po dokonaniu zgłoszenia, grupa dostaje bezpośredni kontakt do koordynatora danej diecezji w celu rejestracji i ustalenia wszelkich szczegółów uczestnictwa.

o hitre

 

Chitré jest stolicą prowincji panamskiej Herrera znajdującej się na półwyspie Azuero. Herrera od strony północnej graniczy z prowincjami Veraguas y Coclé, z południowej z prowincją Los Santos, od wschodu z zatoką Parita i prowincją Los Santos, natomiast po jej zachodniej stronie znajduje się prowincja Veraguas (dokładniej z rejonem Mariato).

Nazwa prowincji ‘Herrera’ została nadana ku czci generała Tomás Herrera, żołnierza i polityka Wicekrólestwa Nowej Granady, prezydenta Republiki Kolumbii i szefa Wolnego Stanu Przesmyku Panamskiego w latach 1840 i 1841.

Do diecezji Chitré należy prowincja Herrera i Los Santos. Katedra diecezji znajduje się w Chitré. Diecezja ta została utworzona 21 lipca 1962 roku i podlega pod Archidiecezję Panamy. W jej skład wchodzą 23 parafie, w których pracuje 32 księży.

 

Oficjalna strona: www.diocesischitre.org/

 

patronichitre katedrachitre

 

biskupchitre

 

MONS  

 ESCUDOCHITRE

 

 Urodził się 18 marca 1968 roku w prowincji Chiriqui w Panamie. Ukończył studia z zakresu filozofii i teologii w Wyższym Seminarium pw. św. Jana w Panamie. Święcenia kapłańskie przyjął 16 grudnia 1995 r. w Katedrze Metropolitalnej Panamy. Papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Chitré 25 kwietnia 2013 roku. Biskup objął kanonicznie diecezję 6 lipca 2013 roku.

 

 

 

 

 

KRAJ: PANAMA

REGION: półwysep Azureo

LOKALIZACJA: Prowincje Herrera i Los Santos

WALUTA: dolar amerykański

JĘZYK: hiszpański

POWIERZCHNIA: 6,225 km²

LICZBA LUDNOŚCI: 107.911

OGŁOSZONA DIECEZJĄ: 21 lipca 1962 r.

 

 

turystyka

 

Cerro la Cruz Las MInas  Cienaga de las Macanas el rincon

 

Iglesia Colonial San Atanasio La Villa 1    Pueblo colonial de Parita 

Gantry 5