Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

2

 

„Rejs żaglowcem „STS Pogoria” do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 r.
pod hasłem „Sail to Panama ave Mama”.

Projekt organizowany jest dla młodzieży z Archidiecezji Warszawskiej przez Stowarzyszenie „Wypłyń na głębię”. Współorganizatorem projektu jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Adresaci Projektu

Projekt skierowany do ludzi młodych z roczników 2001/2002/2003 z Archidiecezji Warszawskiej, którzy chcą aktywnie włączyć się w działania wolontariatu w 2018 roku.

 

Przewidywany czas trwania rejsu: Od 3 listopada 2018 do 24 marca 2019 r.

Rejs ma charakter sztafetowy. Został zaplanowany w pięciu częściach.

Każda część rejsu jest obsadzana kolejną załogą młodzieży. Przez doświadczenie trudów wspólnej pracy, pełnienia służb na wachtach, wspólną modlitwę, ma możliwość rozwijania siebie w aspekcie osobowym i duchowym.

W skład każdej załogi wchodzą moderatorzy i kapłan. Każdego dnia jest Msza święta oraz formacja ewangelizacyjna uczestników rejsu.

 

Część I rejsu – Organizowana jest przez Uniwersytet JP II w Krakowie. Rejs rozpocznie się w Krakowie. Pierwsza grupa uda się do Rzymu na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Następnie uda się do Civitavecchia gdzie nastąpi wejście na pokład i wypłynięcie żaglowcem STS Pogoria poprzez Morze Śródziemne, cieśninę Gibraltarską, Ocean Atlantycki na wyspy Kanaryjskie (Las Palmas).

Część II rejsu – Rejs z Las Palmas (Grand Canaria) przez Ocean Atlantycki
do Fort de France - Martynika (Wyspy Karaibskie).

Część III rejsu – Organizowana przez Stowarzyszenie Wypłyń na głębię - Katolicką Szkołę Pod Żaglami, dla młodzieży z Archidiecezji Warszawskiej.

Początek rejsu (ok. 27 - 29 grudnia 2018 r.) w Fort de France (Martynika) przez Morze Karaibskie, Kanał Panamski do Balboa (Panama 21 – 22 stycznia 2019 r.).
Na zakończenie tej części rejsu planowany jest udział młodzieży w wydarzeniach centralnych Światowych Dni Młodzieży – Panama 2019.

Część IV rejsu – Rejs z Balboa (Panama) do Hamilton (Bermudy)

Część V rejsu – Rejs z Hamilton (Bermudy) do Cherbourga (Francja). Zakończenie rejsu na spotkaniu w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie organizatora projektu www.kspż.org.pl, lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkich informacji ze strony Archidiecezji Warszawskiej na temat przygotowań
ŚDM – Panama 2019 udziela ks. kanonik Tomasz Zaperty – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży AW.

Rejestracja chętnych do udziału w Projekcie na stronie www.kspz.org.pl.

 

1   22        33

                                                                                                                                                                                                                         

Gantry 5