Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

2019zadania

 

Po świętach Bożego Narodzenia i rozpoczęciu Nowego Roku świąteczna atmosfera trwa aż do uroczystości Objawienia Pańskiego, a po niej następuje czas karnawału i trwa aż do Środy Popielcowej. W każdym państwie zwyczaje związane z tymi świętami są inne, czasami nawet różnią się od siebie tradycje miast leżących w tym samym kraju. Jednak zamysł jest zawsze taki sam: powitać Nowy Rok w jak najlepszy sposób. Dla młodych katolików z całego świata, rok 2018 będzie rokiem decydującym, ponieważ rozpocznie się rejestracja pielgrzymów na ŚDM w Panamie i będziemy musieli się przygotować do tego wydarzenia pod wieloma względami.

Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie listę dziesięciu zadań, które pomogą Ci osiągnąć cel i poczuć ducha ŚDM już od dzisiaj:

  1. Bądź pielgrzymem 24/7

Pielgrzymuj tak, jak nasz Kościół: niosąc miłość. Wszyscy stanowimy część jednego, tego samego Ciała i jesteśmy wzywani do życia we wspólnocie. W tym roku spróbuj być bliżej ze swoją rodziną i przekonaj ich, żeby Ci towarzyszyli w tej pielgrzymce w kierunku ŚDM.

  1. Stań się misjonarzem Pana

Nieś Jego Słowo i dobrą nowinę, gdziekolwiek pójdziesz. Pracuj wytrwale ze swoją parafialną grupą lub ruchem w jedności z Kościołem, dokładnie tak, jak nas o to prosił Papież Franciszek. To najlepszy sposób na przeżycie ŚDM!

  1. Wypełniaj swoje zadania apostolskie

Bądź świadkiem i uczniem pełnym radości, wiary i powołania. Dzięki temu lepiej poznasz Jezusa, dasz świadectwo cudów, które w Tobie uczynił i wezwiesz Ducha Świętego.

  1. Bądź jak Maryja

Bądź jak Ta, która wielokrotnie mówiła tak. Odnajdź Ją, zbliż się i kochaj naszą Matkę tak, by w trakcie przygotowań do ŚDM czuć jej bliskość. Poświęć jej swój czas, bo jest tego warta! To Ona chce być Twoją przyjaciółką i prowadzić za rękę swoje dziecko.

  1. Przyjmij Bożą Wolę

Zrób to tak samo jak Maryja, mówiąc: „Niech mi się stanie według słowa Twego”. Nasza Matka jest doskonała, dlatego naśladujmy jej najlepsze cechy: radość, roztropność, prostotę, odwagę i posłuszeństwo.

Jeśli jesteś dociekliwy i skupiasz się na detalach, wiesz, że wymienione zadania na ten rok zostały wyciągnięte z oficjalnego hymnu ŚDM w Panamie. Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale sprawić, by nasze życie było takie, o jakim śpiewamy. Spodobało Ci się nasze wyzwanie? Bez wątpienia, dlatego mamy bonus dla Ciebie. Przedstawiamy Ci drugą listę interesujących i praktycznych zadań, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli

Cokolwiek będzie się działo, ciągle sobie powtarzaj: W 2019 jadę do Panamy!

  1. Ćwicz swoją duszę

Spraw, by Twoja codzienna modlitwa była jeszcze lepsza. Zwiększ częstotliwość przyjmowania sakramentów. Dzięki temu Twoja dusza umocni się i przygotuje na spotkanie z Chrystusem podczas ŚDM.

  1. Wraz z Twoją grupą wybierającą się na ŚDM, raz w miesiącu zróbcie coś dobrego

Ponieważ wtedy również możemy się z Nim spotkać!

  1. Pomagaj tak, jak potrafisz najlepiej

Szczególnie tym, którzy również pragną jechać na ŚDM i potrzebują pomocnej dłoni.

  1. Wykorzystaj swoje talenty w służbie Kościoła

Zrób to uczestnicząc jako wolontariusz lub rejestrując się w Festiwalu Młodych.

Na zakończenie, musimy wyjaśnić coś istotnego. Nie musisz podejmować się tych wszystkich zadań. Zrób sobie swoją listę, którą rzeczywiście będziesz w stanie wykonać, biorąc pod uwagę swoje mocne strony i słabości. Potraktuj tę listę jako sugestię, a jeśli wymyślisz nowe zadania, dopisz je sobie i podziel się z nami, chętnie je poznamy.

Mamy nadzieję, że wprowadzisz to wszystko w swoje życie i podzielisz się tym ze swoimi przyjaciółmi. Widzimy się w Panamie!

 

Źródło:panama2019.pa/tłum. Marta Gamrat

Gantry 5