Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Ezequiel Pereyra 2

 

Głos Ezequiela Pereyra jest pewny i przekonywający. Nie wątpi, że te ŚDM będą wydarzeniem szczególnie ważnym w jego życiu i wszystkich innych uczestników spotkania w Panamie.

Nauczyciel, udzielający się w swojej diecezji, mąż i ojciec 4 dzieci, wolontariusz z Rio i Panamy. Wspólnota pozwala mi doświadczyć czym jest nasza wiara - mówi szczerze.

W naszej parafii zmobilizowały się wszystkie grupy. Używamy mediów społecznościowych i wszelkich możliwych środków, aby zgromadzić konieczne fundusze. Z racji sytuacji w naszym kraju wielu młodych musiało się wycofać, ale nie poddajemy się. Używamy naszej kreatywności i energii, aby ten wyjazd był możliwy. Jako przykład mogę podać osoby, które pracują jako kurierzy podróżując po miastach naszego kraju.

Dla Ezequiela, Krajowe Spotkanie Młodzieży, które odbyło się w tym roku w Argentynie, było wspaniałym przedsmakiem Panamy. Katecheta i wychowawca motywuje i zachęca młodych do uczestnictwa w ŚDM. Choć zdaje sobie sprawę, że pojawiać się będą sytuacje stresowe związane z przygotowaniami i wyjazdem. „Chwilowe zniechęcenie czy brak komunikacji nas nie pokonają, wiemy dobrze, że każde ŚDM są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, wiemy, że za każdym razem czeka nas coś nowego” - komentuje.

Ezequiel wychowany w wierzącej rodzinie, odkrył swoje powołanie do służenia młodym. Uczestniczył jako pielgrzym w ŚDM w Rzymie w 2000 r. i w 2013 jako wolontariusz w ŚDM w Rio.

Wspomina: Spotkanie młodych ludzi z różnych szerokości geograficznych, ich doświadczenie wiary, ich zwyczaje i sposoby świętowania, pokazały mi na nowo wielkość samego Boga.

Odczuwałem jak umocniła się moja wiara, ponieważ w każdej twarzy młodego człowieka sam Chrystus staje się obecny. Wszyscy możemy wykorzystywać dary, które otrzymaliśmy od Boga w służbie innym. Zachęca mnie to do bycia wolontariuszem także w Panamie.

To jest wielka łaska Boża, że ŚDM mogą odbyć się na naszym kontynencie, nasi młodzi ludzie potrzebują więcej uwagi i troski.

Na koniec swojej wypowiedzi Ezequiel dokonał poruszającej refleksji:

Spotkanie z młodzieżą, o które poprosił papież Franciszek, a które zorganizowało argentyńskie duszpasterstwo młodzieży, było momentem zwrotnym w moim życiu. Każdy młody człowiek powinien czuć się zaproszony do uczestnictwa w ŚDM, aby być żywą ikoną Jezusa i aby realizować słowa naszego Papieża Franciszka.

 Źródło:panama2019.pa

 

Ezequiel Pereyra  Ezequiel Pereyra 4

Gantry 5