Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

foto 01 1 1024x683

 

W marcu, w Diecezji Colón Kuna Yala, rozpoczęło działalność Diecezjalne Centrum, które ma koordynować przygotowania do najbliższych Światowych Dni Młodzieży, a także została założona strona internetowa dla Dni w Diecezjach.

Inaugurację i prezentację biura rozpoczęło pobłogosławienie siedziby przez biskupa tej diecezji Manuela Ochogavía. Wydarzenia odbyły się przy alei Central 10, w Parafii Świętego Józefa, w Colón, gdzie znajduje się biuro.

Obecni byli przedstawiciele rządu i Kościoła, wśród których można wymienić: Víctora Chang - Sekretarza Generalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM, Joany Berrío - Koordynatora Generalnej Diecezjalnego Centrum ŚDM i Yitzhaka González - Koordynatora Logistyki Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Podczas prezentacji i konferencji prasowej została uruchomiona oficjalna strona Diecezji: www.colonkuna2019.com, przygotowana przez Javiera Chirú wspólnie z projektantem Edgarem Gaitán, obojga pochodzących z Prowincji Colón.

Na stronie znajdują się informacje potrzebne pielgrzymom z całego świata, którzy chcieliby zostać przyjęci w tej Diecezji, jak również formularze zgłoszeniowe dla lokalnych pielgrzymów, wolontariuszy i rodzin goszczących, którzy chcieliby stać się częścią ŚDM Panamá 2019.

 

IMG 9239 IMG 9255 IMG 9279

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5