Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Recibimiento de símbolos en Sucre

 

Pielgrzymka Symboli ŚDM - Kostaryka

W dniu przyjęcia Symboli Światowych Dni Młodzieży, w swojej homilii biskup José Manuel Garita wezwał, by krzyż Świętego Jana Pawła II i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani stały się dla nas pomocą do wzrostu w wierze.

Biskup Garita wskazał, że "krzyż jest znakiem naszej chrześcijańskiej tożsamości" i podkreślił, że te znaki przypominają nam, kim jest nasz Pan i Zbawiciel, a także za jaką cenę nas odkupił. Przypominają nam Maryję – „uczennicę wierną i wzór świętości dla Kościoła".

W czwartek, 19 lipca, Symbole ŚDM zostały przywitane w Sucre i rozpoczęły peregrynację po diecezji, która trwała do poniedziałku 23 lipca. Wtedy to powitano je w Diecezji Limón, by kontynuować pielgrzymowanie po Kościele Kostaryki.

19 lipca Symbole nawiedziły kolegium diecezjalne, Katedrę i parafię San Roque. W piątek, 20 lipca, Symbole ŚDM, w towarzystwie relikwii świętych patronów ŚDM były obecne w Wyższej Szkole rolniczej San Carlos, w parafiach: Nuestra Señora Del Carmen w La Tigra, św. Jana Bosko w La Fortuna, św. Rafała Archanioła w Guatuso i św. Dominika Guzmana w Monterrey.

W peregrynacji uczestniczyły również relikwie św. Róży z Limy, św. Jana Pawła II, św. Marcina, de Porres, św. Jana Bosko, św. José Sánchez del Río, bł. siostry Marii Romero i bł. Oskara Arnulfo Romero.

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, różaniec, Eucharystia i czuwanie były częścią doświadczenia, które młodzi i dorośli przeżyli w naszej diecezji.

W sobotę, 21 lipca, peregrynujące Symbole dotarły do parafii św. Franciszka z Asyżu w Los Chiles i św. Rafała Archanioła w El Pavón. Peregrynacja objęła także parafie św. Róży z Pocosol i naszej Matki Bożej z Lourdes.

 

Źródło:panama2019.pa/tłum. ks. Marek Gubernat MSF

 

Símbolos en Guatuso Jóvenes en La Tigra En Colegio Agropecuario

Gantry 5