Do ŚDM w Panamie pozostało:

20180215182959 IMG 0773 1024x683

 

Symbole ŚDM przemierzając diecezję David, przybyły w końcu de serca „Księżycowej Doliny”. Znajduje się ona między rzeką Fronseca i pasmem górskim. Można tam ujrzeć przepiękne krajobrazy oraz spotkać się ze światem i kulturą rdzennego plemienia Ngäbe Buglè. Symbole przybędą również do Soley – siedziby Światowego Spotkania Młodzieży Indiańskiej, które obędzie się w styczniu 2019 roku podczas Dni w Diecezjach ŚDM 2019.

Melodyjne pieśni, szczęśliwe twarze oraz doskonały klimat stworzyły harmonijną atmosferę w parafii „Księżycowej Doliny”, która ugościła pielgrzymów przybyłych z innych parafii diecezji David, Santiago i Panama. Podczas tego spotkania nikt nie był jedynie widzem, ponieważ każdy z nas żyjąc we Wspólnym Domu i podążając za Jezusem jest bratem, siostrą – uczniem, razem z Maryją przy Jego krzyżu.

Mieszkańcy wszystkich miejsc odwiedzanych przez Symbole ŚDM starają się przyjąć je z całą gościnnością i oddaniem swych serc. Podobnie i Soloy, wspólnota, która wraz z młodymi ludźmi ofiarowała swoje domy, a także pokazała swą żywą, radosną i barwnie przeżywaną wiarę. Z wielkim uśmiechem młodzi zobowiązali się do głoszenia Dobrej Nowiny i troski o Ziemię – nasz Wspólny Dom – jako o żywą Ewangelię. To doświadczenie daje odwagę, by pragnąć marzyć i podążać za swoimi przekonaniami, pełniąc wolę Pana.

 

Źródło: panama2019.pa

 

20180915180123 IMG 6486

Gantry 5