Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

Meta de Voluntarios Parroquia Guadalupe 09 18 MAV JMJ Logo 9204

 

Parafia Matki Bożej z Guadalupe, położona przy Calle 50, uczciła wraz z reprezentantami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży i wszystkimi parafianami, niezwykłą wiadomość o byciu pierwszą parafią, która przekroczyła planowaną liczbę zgłoszonych wolontariuszy.

Wiadomość ta została przekazana podczas mszy celebrowanej przez księdza proboszcza Manuela Anzelmo Diaz i koncelebrowanej przez księdza Eliecera Sandovala, dyrektora sekcji wolontariatu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Liczba wolontariuszy, której oczekiwano z parafii Matki Bożej z Guadalupe, to 271. Podjęliśmy wyzwanie i postanowiliśmy, że znajdziemy 600 wolontariuszy. Dziś dumnie ogłaszamy, że nie tylko osiągnęliśmy nasz cel, ale go przekroczyliśmy. Na chwilę obecną mamy zapisanych 750 wolontariuszy. To błogosławieństwo, że wierni tej parafii podjęli wyzwanie i z entuzjazmem włączają się w pomoc – powiedział ksiądz Manuel Anzelmo Diaz.

Wzywamy wszystkie parafie Archidiecezji Panamskiej, by kontynuowały swoją dotychczasową pełną trudu pracę. Odwagi, bracia! Z mocą Ducha Świętego sprawimy, że Światowe Dni Młodzieży odniosą sukces, a wizyta Namiestnika Chrystusa – papieża Franciszka - napełni nasz piękny kraj błogosławieństwem. - dodał ksiądz Manuel.

Wszystkie parafie w kraju przygotowują się na przyjęcie pielgrzymów, którzy przybędą do Panamy, żeby uczestniczyć w świętowaniu swojej wiary i spotkaniu z Papieżem, podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku.


Źródło:panama2019.pa/tłum. Marta Bielewicz

 

Meta de Voluntarios Parroquia Guadalupe 09 18 MAV JMJ Logo 9207  Meta de Voluntarios Parroquia Guadalupe 09 18 MAV JMJ Logo 9214 1024x682

Gantry 5