Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

WhatsApp Image 2018 08 28 at 10.39.35 AM 1

 

27 sierpnia 2018 r. w Panamie, świadomi tego, że Światowe Dni Młodzieży to okazja do propagowania ekologicznego nawrócenia (por. Encyklika Laudato Si), Fundacja ŚDM i główne stowarzyszenia na rzecz ochrony środowiska w państwie podpisały porozumienie mające na celu zatroszczenie się o nasz Wspólny Dom, czyli planetę Ziemię.

Ugrupowania te będą współpracowały z Komisją ds. Ekologii Integralnej Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w procesach kształcenia, aktywizacji i reagowania w czasie, a także już po Światowych Dniach Młodzieży, zakładając, że troska o środowisko jest działaniem stałym.

Arcybiskup Panamy, José Domingo Ulloa Mendieta podziękował tym, dla których praca na rzecz środowiska stała się misją, powołaniem i apostolstwem.

Usłyszeliście i postanowiliście odpowiedzieć na wołanie Boga o towarzyszenie młodym z Panamy i całego świata w dążeniu do ekologii integralnej podczas ŚDM, które odbędą się w naszym kraju w styczniu 2019 r., a której obecność, mamy nadzieję, rozciągnie się w czasie i pozostanie z nami jako drogocenny owoc tego międzynarodowego spotkania.

Dzięki Waszej obecności i wsparciu, młodzi ludzie z Panamy zdobędą wskazówki, w jaki sposób wykształcić zdrową świadomość ekologiczną oraz prawidłową wizję dbania o środowisko. Będziemy mogli im pokazać, że sens nie jest tylko w trosce o drzewa i ochronę zwierząt. W grę wchodzi istnienie ludzkie z pełnią godności dzieci Bożych .

 

Źródło:panama2019.pa

Gantry 5