Do ŚDM w Panamie pozostało:

WhatsApp Image 2018 04 15 at 9.08.34 AM 1024x682

 

Wielkie i uduchowione chwile przeżywano na czuwaniu „Młodzi, nie lękajcie się”, które odbyło się 14 kwietnia w Panamie. A to był tylko przedsmak do tego, co będzie się działo od 22 do 27 stycznia, podczas kolejnych Światowych Dni Młodzieży Panama 2019.

Zorganizowanie tego wydarzenia w ramach przygotowań do ŚDM Panama 2019, wymagało od wolontariuszy poświęcenia czasu, ofiarności i służby Bogu. Takie wsparcie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (COL) - swoją wolą i poświęceniem, sprawia, że to i inne działania na rzecz ŚDM są możliwe i odnoszą sukces. 

Wielu z tych, którzy służą Chrystusowi w przygotowaniach do tego spotkania, nie znało się wcześniej. Musieliśmy dostosować się do swoich sposobów pracy, a szczególnie sposobów myślenia każdego z nas. Po prostu pozwalamy Duchowi spływać na nas, aby wszystko pozostało w rękach Pana. Tworzymy zespół dynamicznych, zaangażowanych i wspaniałych ludzi zmierzających wspólnie do sukcesu tego spotkania. - powiedziała Sophie Breebaart De Carbonell, odpowiedzialna za Festiwal Młodych.

Miesiącami przygotowywaliśmy ten spektakl, w którym uczestnicy mogli wziąć udział podczas kwietniowego spotkania. Był on jednak tylko przedsmakiem  tego, co będzie się działo na Festiwalu Młodych podczas ŚDM Panama 2019 . - Sophie Breebaart De Carbonell

 

Festiwal Młodych

Festiwal Młodych jest częścią programu wydarzeń Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Panamie w 2019 roku. Jego celem jest zjednoczenie młodych ludzi z całego świata poprzez wzajemne dzielenie się talentami artystycznymi, religijnymi i duchowymi. Znajdzie to wyraz w różnych wydarzeniach i spotkaniach artystycznych, muzycznych, teatralnych, wystawach sztuki itp.

Tak będzie na ŚDM Panama 2019

Spotkanie (podczas kwietniowego czuwania) rozpoczęło się w deszczu, ale nie przeszkodziło to w dotarciu setkom młodych ludzi, którzy przybyli z namiotami, koszulkami, balonami, flagami i transparentami nawiązującymi do tego wspaniałego wydarzenia. Katolickie bity zaczęły dominować jako część rytmu ducha, który ogarniał tę rozmodloną i zjednoczoną młodzież pochodzącą z różnych parafii i prowincji Panamy, miedzy innymi z Chiriquí, Veraguas, Colon, Darién i Panama.

Podczas czuwania nie mogło zabraknąć naszego duchowego ojca - arcybiskupa José Domingo Ulloa, któremu towarzyszył nuncjusz apostolski bp. Mirosław Adamczyk oraz bp. Manuel Ochogavia Barahona – biskup Colón. Przywitali oni wszystkich uczestników dziękując Bogu za dar tego spotkania. Pozdrowili młodzież z całej Panamy zapraszając ją do tego cudownego spotkania z Chrystusem.

Pewien szczególny sposób wyrazu widoczny jest w różnorodnych wydarzeniach artystycznych organizowanych w wymiarze międzynarodowym przez młodzież, która jest skłonna do „robienia rabanu”, jak to zauważył Ojciec Święty Franciszek w 2013 roku w Rio.

Prezentacje krajowych i międzynarodowych artystów katolickich przeplatane były wystąpieniami Mariaestelí Ríos prezentującej słowa Ojca Świętego. Grupą muzyczną, która sprawiła, że ​​wszyscy zostali porwani pięknymi piosenkami, była grupa „SIERVAS", składająca się z sióstr zakonnych należących do zgromadzenia założonego w Peru. Siostry głoszą światu miłość Boga właśnie poprzez swoją muzykę.

Nie byłam w stanie powiedzieć, kim był dla mnie Jezus, szukałam Go w niewłaściwych miejscach, ale pewnego dnia zostałam zaproszona na kongres młodych katolików. To wtedy Bóg zmienił moje życie. Na tym kongresie nie tylko spotkałam Jezusa, spotkałam mojego Przyjaciela - powiedziała Siostra Dayana.

Ich występowi towarzyszyły niezwykłe emocje młodych, którzy domagali się bisów. A SIERVAS nie przestawały grać, aż uszczęśliwiły całą publiczność rozradowaną w Duchu i intonującą kolejne piosenki takie, jak m.in.: Zaufaj Bogu, Mój Skarb i inne.

Atmosferę na parkingach stadionu Rommela Fernándeza, gdzie odbywało się spotkanie, rozgrzało również wystąpienie Yuan Fuei Liao, który w swoim słowie i uwielbieniu podzielił się z młodymi świadectwem osobistego spotkania z Jezusem - przemianą, która doprowadziła go do tego, że głosi teraz Dobrą Nowinę na spotkaniach ewangelizacyjnych.

Uroczystemu momentowi oczekiwania na adorację Najświętszego Sakramentu towarzyszyła animacja Marisol Carrasco, która poświęca się ewangelizacji poprzez muzykę i głoszenie Słowa, a poruszanymi tematami dociera do serc wielu młodych ludzi szukających Chrystusa. Młodzi ludzie klęczeli przed Jezusem całą noc z soboty na niedzielę – zakończyli o poranku. 

Takie i o wiele bardziej ekscytujące będą chwile, które przeżyjesz na Festiwalu ŚDM w Panamie w 2019 roku. Jeśli chcesz być częścią jego wydarzeń, zapisz się jako pielgrzym i prześlij nam opis, jakim talentem możesz podzielić się ze światem. Wyślij nam swoją propozycję musicalu, sztuki scenicznej, plastycznej, grafiki czy innych. Aby zarejestrować się na Festiwal wypełnij odpowiedni formularz, który znajduje się na stronie https://register.wyd.va/Welcome/  - wyślij próbkę swojego występu, a także określ warunki techniczne, których potrzebujesz. Pamiętaj również, by zarejestrować się jako pielgrzym w ramach którejś grupy, ponieważ Festiwal jest dla pielgrzymów i dzięki pielgrzymom. Czas do 30 maja 2018 r.

 

WhatsApp Image 2018 04 15 at 9.08.16 AM  WhatsApp Image 2018 04 15 at 9.08.30 AM

WhatsApp Image 2018 04 15 at 9.08.33 AM   WhatsApp Image 2018 04 15 at 9.08.35 AM

 

Źródło:Panama2019.pl/tłum.: Karolina Bilska

Gantry 5