Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

 

WhatsApp Image 2018 04 25 at 12.25.15 PM 1024x684

 

24 kwietnia w Panamie artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki zarejestrowali się do udziału w Festiwalu Młodych. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach od 22 do 27 stycznia 2019, w czasie Wydarzeń Centralnych ŚDM Panama 2019.
Takie sławy jak Emilio Regueira, Olga Sinclair, Kenia Moreno i Holy Trinity zapisali się na ŚDM jako reprezentanci panamskich środowisk kultury, która zostanie pokazana młodzieży całego świata.

Festiwal Młodych będzie przestrzenią dzielenia się talentami z pielgrzymami, formą zachęcania do spotkania z Chrystusem poprzez kulturę i zabawę. Sophie Carbonel, odpowiedzialna za Festiwal, powiedziała, że ​​wokół miasta, od Amador do Panama Viejo, powstanie około 6 platform na wolnym powietrzu, dwa teatry, kilka sal konferencyjnych, a w niektórych kościołach odbędą się spotkania modlitewne a także Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Chcemy również zorganizować imprezę sportową i wiele wystaw. Będą także organizowane koncerty wszystkich gatunków muzyki, a także teatr, pokazy taneczne, plastyczne i inne.

Arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa, przewodniczący Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM, zaznaczył, że aby docenić i cieszyć się dziełem artystycznym, nie trzeba być wierzącym. Jednak wierzący w każdym dziele sztuki widzą odrobinę Boga.

Dlatego zaproszeni są wszyscy artyści – zwłaszcza ci z Panamy, by skorzystali z tej okazji na pokazanie światu swojego talentu podczas Światowych Dni Młodzieży.

Drodzy artyści, przestrzenią, którą oferuje Wam ŚDM jest Festiwal Młodych. Dlatego chcemy zachęcić Was do udziału w tym ogólnokrajowym projekcie, w którym każdy dzieląc się swoim talentem, może wnieść swój wkład, solidaryzując się w ten sposób z młodzieżą Panamy i świata - powiedział abp. Ulloa.

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu będą przyjmowane do 30 maja 2018. Wszystkie wnioski, które napłyną zostaną ocenione przez zespół młodych profesjonalistów. Dokonają oni wstępnej selekcji propozycji festiwalowych, a przygotowane przez nich listy zostaną wysłane do Komitetu Wykonawczego ŚDM, a ostatecznie do zatwierdzenia w Rzymie.

 

WhatsApp Image 2018 04 24 at 6.36.09 PM

 

Członkowie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM przedstawiają szczegóły dotyczące Festiwalu Młodych

dziennikarzom i artystom obecnym na konferencji prasowej.

 

 

Źródło:panama2019.pa/tłum.: am

Gantry 5