Do ŚDM w Panamie pozostało:

 

 

WhatsApp Image 2018 04 01 at 5.58.49 PM  WhatsApp Image 2018 04 01 at 5.58.52 PM 1 1024x682

 

W Panamie odbyła się inauguracja zegara, który rozpoczął odliczanie do ŚDM Panama 2019.

W ramach wielkiej procesji z okazji Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, w niedzielę 1 kwietnia, w historycznym Parku Urracá przy Avenida Balboa w mieście Panama, odbyła się inauguracja zegara odliczającego czas pozostający do ŚDM Panama 2019.

W ten sposób z wielkim entuzjazmem rozpoczęło się odliczanie – aby tysiące młodych ludzi ze wszystkich stron świata mogły wziąć udział spotkaniu z Chrystusem. Zegar odsłonił Jego Ekscelencja José Domingo Ulloa, arcybiskup Panamy, odbierając go z rąk Sebastiana Correi, dyrektora naczelnego Relojín, jednej ze spółek wspierających to ogólnokrajowe wydarzenie. Wkład Relojín ma postać zegara odmierzającego dni, godziny i minuty pozostające do ŚDM Panama 2019.

– Odmierzając czas, Panama stanie się stolicą młodzieży całego świata; w tym miejscu papież Franciszek zapali płomień nadziei i da młodym wskazania, by przemieniali ten świat i ten Kościół – podkreślił arcybiskup Panamy.

– Chcę zachęcić wszystkich do podjęcia tego wielkiego wyzwania, aby przybyli jako rodzina i zrobili sobie historyczne zdjęcie z tego wielkiego wydarzenia wraz z papieżem Franciszkiem oraz tysiącami młodych przybyłych z przeszło 182 krajów. Ten zegar będzie nam stale przypominał zobowiązanie, które mamy wobec młodzieży z Panamy i ze świata – powiedział Jego Ekscelencja José Domingo Ulloa.

Całość realizacji przedsięwzięcia, instalacja i comiesięczny serwis zegara, stanowią darowiznę spółki Relojín, która ma przeszło 45 lat doświadczenia w tej branży. Jego Ekscelencja podziękował Dawidowi Zelceirowi - właścicielowi spółki oraz całemu zespołowi pracowników za realizację tego projektu.

Spółka Relojín i jej pracownicy świadomi są znaczenia ŚDM dla kraju, ponieważ wydarzenia te przyciągną do Panamy tysiące osób z różnych stron świata – podkreślił Correa.

Wielka procesja wyruszyła z Miasteczka Sportu im. Irvinga Saladino w Juan Díaz, a po inauguracji Zegara ŚDM Panama 2019 kontynuowała swoją trasę, którą zakończyła Msza Wielkanocna z udziałem setek młodych ludzi i całych rodzin, obchodzących to niezwykłe święto chrześcijan w Świątyni Miłosierdzia Bożego na terenie Parafii Świętego Mateusza w Paitilla.

 

Źródło:panama2019.pa/tłum. Michał Obrębski

Gantry 5