Uncategorized

Naturalność i piękno na Twoich podłogach

Jeśli cenisz sobie naturalne materiały i to właśnie takie królują w Twoim domu, to przy wyborze podłogi postaw na coś praktycznego. Wełna znana jest jako wysokiej klasy naturalny surowiec stosowany do produkcji wykładzin oraz dywanów. Dzięki swoim naturalnym właściwościom, produkty te znacznie przewyższają swoje syntetyczne odpowiedniki. Historycznie najstarsze włókno, jakim jest wełna, posiada wiele wartych uwagi zalet. Istotną z nich jest duża sprężystość jej włókna. Dzięki temu nie powstają mało estetyczne odkształcenia, które mogą tworzyć się pod ciężarem mebli i innych przedmiotów. Wykładzina wełniana może pełnić funkcję dekoracyjną całego wnętrza. Dla miłośników bardziej intensywnych kolorów także coś się znajdzie. Na estetykę i komfort wpływa wysoka gęstość runa, która sprawia, że powierzchnia miło ugina się pod stopami, co sprawia, że odpowiednia jest dla dzieci.

Naturalna znaczy funkcjonalna i zdrowa

Bardzo często materiały naturalne kojarzą nam się czymś nietrwały, z czymś co jest podatne na niszczenie. Jednak w przypadku wełny sytuacja przedstawia się diametralnie inaczej. Wełna dzięki swojej gęstości, odporna jest na zaplamienia i ścieranie, a wykładziny z niej wykonane mają najwyższe klasy użytkowania. Wyjątkowa miękkość, odporność na ścieranie i zabrudzenia sprawiają, że wykładziny wełniane idealnie nadają się nie tylko do wnętrz prywatnych, ale mogą być z powodzeniem stosowane nawet w ciągach komunikacji hoteli, biur, jak i innych obiektach użyteczności publicznej. Wełna jest antystatyczna i higroskopijna, tzn. posiada naturalną zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci. Zastosowanie wykładziny wełnianej we wnętrzu to również korzyść natury zdrowotnej, ponieważ posiada ona dużą zawartość leczniczej lanoliny.

Coś dla alergików i astmatyków

Powszechnie znane tezy dotyczące wykładzin wełnianych, że uczulają, podrażniają oraz że mogą negatywnie wpływać na nasz układ immunologiczny odchodzą w zapomnienie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wykładzin, które zapobiegają reakcjom alergicznym. Wykładziny, a zwłaszcza te z wełny zaopatrzone są przez naturę w wiele zalet, które już dziś potrafimy nazwać, zbadać, a przede wszystkim docenić. Okazuje się, że jest ona w stanie wchłonąć nadmiar wilgotności nawet do 30% swojej objętości. Przy wysokiej wilgotności powietrza, która sprzyja rozwojowi pleśni, grzybom, wykładziny wykonane z lnu, juty, bawełny narażone są na tego typu procesy, w przypadku wełny tego zagrożenia nie ma.