Uncategorized

Implanty zębów w Warszawie – podstawowe informacje oraz wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Obecnie, coraz więcej uwagi poświęcamy naszemu uzębieniu. Stajemy się po prostu świadomi tego, że ma to nie tylko wpływ na nasz wgląd, ale i na nasze zdrowie ogólne. Posiadanie pełnego uzębienia jest niezwykle istotne dla zrównoważonego działania naszego organizmu, a nawet pojedyncze braki, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Utrata zębów nie zawsze jest sytuacją, której się spodziewamy, dlatego kiedy tylko do tego dojdzie, powinniśmy natychmiast skonsultować tę sprawę ze stomatologiem, gdyż konieczne może być wykorzystanie implantologii.

Kiedy mamy pełne przekonanie co do tego, że chcemy postawić na implanty zębów Warszawa, a także inne spore miejscowości okażą się najlepszym rozwiązaniem, aby poszukać dobrego gabinetu stomatologicznego. Pamiętajmy jednak, że istotna jest zarówno wysoka jakość usług, jak i koszty, jakie poniesiemy za skorzystanie z nich. Implantologia nie należy do łatwych dziedzin, zabieg jest skomplikowany, dlatego i cena na pewno nie będzie zbyt niska. Oczywiście najlepiej, jeśli oferta przedstawia dobry stosunek ceny do jakości, natomiast takową może być ciężko odnaleźć.

Co jest istotne w kwestii implantów zębów?

Osoby, które na własne oczy widziały implanty zębów twierdzą, że te wyglądają podobnie jak śruba lub tuleja. Najczęściej produkuje się je z tytanu w czystej formie, ponieważ jest on świetnie tolerowany przez ludzki organizm, a dodatkowo pozwala na sprawne i trwałe zespolenie się z odpowiednią kością. Dodatkowo, będzie odporny na korozję i wszelkie obciążenia, które spotykają korzenie zębowe.

Co ważne, nasz nowy ząb umieszczony na implancie z tytanu, będzie niemal identyczny, jak ząb naturalny. Elementy z metalu nie będą widoczne, gdyż skutecznie zakryją je dziąsła oraz powłoka korony wykonana z ceramiki. Z uwagi na to, że nowy ząb musi być podobny do pozostałych, stomatolog musi bardzo precyzyjnie dobrać jego wszelkie walory estetyczne.

Aby implant mógł bezproblemowo przyjąć się w naszym ciele, konieczne będzie spełnienie pewnych istotnych warunków, począwszy od kryteriów kwalifikacji do zabiegu, aż po chirurgiczno-protetyczne procedury. Nie mniej ważna jest także współpraca lekarza z pacjentem. Sam zabieg, dąży do uzyskania osteointergacji, czyli procesu kiedy kość może połączyć się z implantem. Dopiero później zajdzie możliwość odbudowy braku zębowego.

Przeciwwskazania do zabiegu oraz komplikacje

Chociaż sytuacje kiedy implant nie przyjmuje się w organizmie pacjenta są niezwykle rzadko spotykane, kiedy do nich dojdzie możemy spodziewać się, ze spowodował to stan zapalny. Dzieje się tak w wyniku palenia tytoniu, nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, ale także w wyniku nieleczonej paradontozy. Posiadacz implantu jest wręcz zobowiązany do tego, aby dbać o niego równie bardzo, jak o swoje naturalne zęby. Mimo tego, że spora część z nas mogłaby bezproblemowo poddać się leczeniu implantologicznemu, należy wcześniej zapoznać się z przeciwwskazaniami. Mimo tego, że sporo osób martwi się o swój podeszły wiek oraz urazy i choroby zębów, nie jest to żadna przeszkoda, a bardziej wskazanie do wykonania zabiegu.

Implantologia podczas 50 lat funkcjonowania, zdążyła się niesamowicie rozwinąć, co poskutkowało wzrostem skuteczności zabiegów, a także skróceniem czasu ich trwania. Chociaż kiedyś zabieg mógł ciągnąć się miesiącami, obecnie już podczas jednego dnia, specjalista poradzi sobie z wszczepieniem implantu zębowego. Zanim zabieg w ogóle się odbędzie, lekarz może zlecić nam wykonanie pewnych badań, czasami będzie to też diagnostyka radiologiczna oraz panoramiczne RTG.