Uncategorized

Dlaczego najlepszą opcją dla Twojej firmy jest wynajem długoterminowy – Skoda i wiele innych marek

Firmowe cele często opierają się o działania logistyczne. Należy dostać się niezwłocznie w jakieś miejsce w celu pilnego spotkania z klientem lub partnerem biznesowym, lub też jesteśmy zobowiązani do transportu naszych towarów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie flota samochodów, która w obecnych czasach jest wręcz niezbędnym elementem każdego przedsiębiorstwa, a szczególnie tych, które rozrosły się na większą skalę.

Planując zakup nowego auta w salonie samochodowym, należy liczyć się z tym, że wydatek ten będzie dość odczuwalny dla naszego budżetu. Nie zawsze dysponujemy pokaźną ilością gotówki, a bywa i tak, że kredyt bankowy również nie jest możliwy w naszej sytuacji. Istnieją jednak pewne rozwiązania, które są w stanie skutecznie ominąć ten problem. Stawiając na wynajem długoterminowy Skoda i wiele innych marek motoryzacyjnych, stanie się dla nas realną możliwością.

Na jakich zasadach funkcjonuje wynajem długoterminowy?

Opcja najmu długoterminowego samochodów umożliwia nam dostęp do samochodu, a my jesteśmy zobowiązani w zamian, do comiesięcznej opłaty w postaci czynszu. Dużą zaletą jest to, że koszty są niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy, a zatem jesteśmy wstanie zaplanować swój budżet na ten cel, z bardzo dużym wyprzedzeniem. Istnieją różne warianty, jednak najczęściej umowę zawiera się na 24 miesiące.

Jedna rata czynszu, zawiera już w sobie wszystkie opłaty, które dotyczą użytkowania przez nas danego samochodu. Będzie to także serwisowanie, a także ubezpieczenie – tymi kwestiami zajmuje się firma finansująca. My jedynie musimy określić, na jaki pakiet ubezpieczenia postawić, gdyż większy zakres usług ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w wysokości miesięcznej opłaty. Co więcej, wpływa na to również długość obowiązywania umowy, a także to na jaki model auta się zdecydujemy.

Wraz z końcem umowy długoterminowego wynajmu, możemy wykupić użytkowany pojazd, jednak bardziej opłaca się wymienić samochód na inny, nowszy model, jednocześnie przedłużając obowiązujący kontrakt. Z uwagi na późniejszą konieczność sprzedaży auta na rynku używanych samochodów oraz wysokie koszty wykupu, odradza się korzystania z takiej opcji.

Wynajem długoterminowy i mnogość zalet jaką za sobą niesie…

Najczęściej wspomina się o zauważalnych korzyściach na tle podatkowym, gdyż opłaty związane z wynajmowaniem samochodu, możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu naszej działalności. Zyskujemy także pełną obsługę wszystkich procesów, które byłby naszym obowiązkiem gdybyśmy to my byli właścicielami pojazdu. Umawianie przeglądów okresowych, naprawy usterek, wymiana opon na zimowe i letnie wraz z ich składowaniem, likwidacja szkód – to wszystko czynności, które leżą po stronie firmy finansującej.

W sytuacji, kiedy dojdzie do nieprzewidzianej awarii lub przydarzy się nam stłuczka, w ramach pakietu ubezpieczeniowego zostanie nam podstawione auto zastępcze. Dzięki temu, nie musimy obawiać się o zachowanie ciągłości prowadzenia naszych działań biznesowych.

Z tym musimy się liczyć…

Chociaż wymienia się dziesiątki zalet, które posiada wynajem długoterminowy pojazdów, istnieją pewne wady, które jesteśmy zmuszeni zaakceptować. Z pewnością będzie to limit, dotyczący maksymalnego przebiegu. Klient nie może przekroczyć ustalonej liczby przejechanych kilometrów w przeciągu roku lub miesiąca. Z uwagi na to, wynajem jest opcją dla tych, którzy planują korzystać z auta głównie do jazdy po mieście i w krótsze trasy. Każdy kilometr ponad limit, oznacza konieczność dopłaty, a ta może być dość dotkliwa.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że o wynajmowany samochód musimy odpowiednio dbać. Nadmierna i intensywna eksploatacja nie wchodzi tutaj w grę. Kiedy ten będzie oddawany do wypożyczalni, jego stan techniczny i wizualny musi być zadowalający. W przeciwnym wypadku, spotkamy się z kolejnymi wydatkami.